Language
Select your language
Set your preferred language.
Language
English
skip to main content
skip to navigation
Skip to Navigation
Peter Muhlenberg Middle
Login
District
Parents & Students
Teachers
Staff Directory
Calendar
Contact
B
Teresa
Bailey
Paraprofessional
Christy L.
Barb
Special Education Teacher
Tyler
Barb
Custodian
Audrey
Bartels
Paraprofessional
Donald E.
Bowers
7th Grade Math Teacher
Edward R.
Boyden
6th/8th Grade History Teacher
Allison
Bright
Special Education Teacher
Daffney M.
Brown
6th Grade Math Teacher
Emily A.
Brown
8th Grade English Teacher
Kimberly
Burner
Paraprofessional
C
Ambrosia
Church
Agriculture Teacher, FFA Advisor
Kathryn A
Cooper
Special Education Teacher
D
Deborah
Dominguez
Paraprofessional
E
Kristi
Estep
Psychologist, Central Campus
Shelly C.
Eye
Reading Specialist
F
Margaret E.
Farmer
School Counselor
Rich
Follett
Theatre Arts Teacher
Tanisha D.
France
Special Education Teacher
Loren H.
Funk
GATE Teacher
Gregory
Funkhouser
G
Josephine
Garner
Orchestra/Chorus Teacher
Jenna
Good
Cafeteria Manager
Lia
Gosney
EL Teacher
Heather
Grabenstein
Bookkeeper
Holly
Gunnoe
Art Teacher
H
Emily J.
Hahn
6th Grade English Teacher
Tina R.
Hartwig
Library Media Specialist
Chandler
Hatfield
8th Grade English Teacher
Kimberly D.
Hitt
Secretary
Ashley
Hobbins
7th Grade Math Teacher
Amy M.
Hodge
7th Grade Science Teacher
Michelle
Hurd
Food Service
I
Stefanie
Imes
Paraprofessional
J
Laura K
Jarrett
7th Grade Science Teacher
K
Manpreet
Kaur
Math Teacher
Juanita
Keith
Food Service
Danielle
Knox
Registered Nurse
L
Marianne E.
Lamb
Physical Education Teacher
Brandon M.
Lamma
6th Grade English Teacher
Morgan
Landes
Family and Consumer Sciences Teacher, FCCLA Advisor
Donna
Lutz
Paraprofessional
M
Brenda K.
Marston
Paraprofessional
Jennifer
Martin
Principal
Hope R.
Matthews
Special Education Teacher
Lyndsi
Mauck
Student Support Specialist
Rebecca M.
May
7th Grade English Teacher
Eve
McKinney
Food Service
Kota
Mori
Technology Technician
Matthew L.
Mrosko
Band, Guitar, & Music Teacher
O
Holly J.
Ohlin
6th Grade Science Teacher
P
Diane
Palmieri
8th Grade Math Teacher
Nicholas
Pittman
8th Grade Civics Teacher
Kimberly K.
Price
Head Custodian
R
Debra S.
Raines
6th Grade Math Teacher
Vicki L.
Raines
Special Education Teacher
Taryn
Reedy
Special Education Teacher
Cara
Robinson
Food Service
Cecilia
Rocha
Spanish and World Languages Teacher
Robert W.
Runion
Custodian
S
Morgan
Schlich
Paraprofessional
Allyson
Scott
7th Grade History Teacher
Stephanie
Scriva
ITRC/STC
Richard S.
Shockey
Instructional Technology Resource Coach, Testing Coordinator
Julia
Sigler
6th Grade Math Teacher
Lisa-Marie A.
Sihler
8th Grade Math Teacher
Christine
Simmons
Assistant Principal
Ericka
Skidmore
Technology Teacher
Heather
Snyder
Paraprofessional
V
Emily
Vaughters
6th/8th Grade Science Teacher
W
Leslie F.
Whetzel
6th Grade English Teacher
Jeffrey D.
Whittle
Physical Education Teacher
Dr. Nena M.
Wilt
6th/8th Grade English Teacher
Megan
Windham
6th Grade History Teacher
Y
Jill M.
Yew
Physical Education Teacher
Home
Account
SchoolFeed
Menu